Po załamaniu, Bitcoin Facing Huge Decision Point – $10,500 czy $12,500 Dalej? Analiza cen BTC

Globalny rynek kryptograficzny nadal przesuwa się dzisiaj jako kolejny 11 miliardów dolarów wylewa się.

Ten exodus inwestycji ma teraz kicked Bitcoin Billionaire poza kanałem wschodzącym, że jest śledzenie wewnątrz (głównie) w ciągu ostatnich 22 dni. To, co działało jako niezawodne wsparcie, teraz obróciło się do silnego poziomu oporu i może uniemożliwić powrót wiodącej kryptokurcji do 12.000 dolarów w krótkim czasie.

Czy to może być początek niedźwiedziego spadku w kierunku niewypełnionej luki w CME, która spadła do 9 665 dolarów?

Poziomy cen do obserwacji w perspektywie krótkoterminowej
Patrząc na 4-godzinny wykres BTC/USD, widzimy, że akcja cenowa zamknęła się teraz poniżej oporu głównego kanału wokół znaku $11,745, a świece wracają teraz do niego jako nowy opór. Aby zapobiec dalszemu spadkowi, byczy traderzy będą musieli przywrócić to poprzednie wsparcie wkrótce przed rozpoczęciem sprzedaży w panice.

Jeśli widzimy więcej minusów, to 100 EMA, które obecnie wynosi $11.610, powinno stanowić punkt oparcia dla byczych traderów do odbicia się od nich.

W przeciwnym razie, istnieje silniejsza strefa wsparcia (pierwszy zielony zacieniony obszar) poniżej pomiędzy 11.435$ a 11.400$. Ten konkretny obszar był kluczową strefą S/R w ciągu ostatniego miesiąca dla Bitcoinów i powinien uzyskać jakąś reakcję, jeśli ceny spadną poniżej 11.500 dolarów. Jest to ostatnia siatka bezpieczeństwa dla Bitcoin przed psychologicznym poziomem 11.000 dolarów.

Patrząc powyżej na prawdopodobne opory, jeśli rozpocznie się trend wzrostowy, możemy zobaczyć, że 50 EMA – około 11.800 dolarów – już pokazał się jako dość trudna linia do pokonania. Będzie to prawdopodobnie pierwsza poważna przeszkoda przed ponownym przetestowaniem poziomu 12.000$.

Stamtąd, linia środkowa kanału będzie prawdopodobnie utworzyć kolejny obszar oporu, gdzieś w pobliżu 12.100 dolarów poziom.

The Technicals

Paraboliczne punkty SAR nadal wiszą nad czterogodzinną akcją cenową, co sugeruje, że obecny trend jest nadal korzystny.

W dziennych RSI, istnieje znaczna rozbieżność pomiędzy ceną Bitcoin’a a a siłą trendu pokazaną na wskaźniku pomiędzy dwoma wyższymi wyżami odpowiednio 1 i 17 sierpnia. Zazwyczaj oznacza to, że trend słabnie i wkrótce będzie przerzucał się na niedźwiedzie.

W dziennej MACD, wolumen sprzedaży również wzrasta na histogramie.

Całkowity kapitał rynkowy: 376 mld USD
Kapitał rynkowy Bitcoinów: 217 miliardów dolarów
Dominacja Bitcoinów: 57.7%